Get Adobe Flash player

Druhé impérium

Začal rok 2326. Atlan se vzdá funkce Imperátora Arkonu a založí United Stars Organisation, USO, něco mezi tajnou službou a zásahovou jednotkou. Ve stejném roce se objeví ID a roztrousí po Mléčné dráze 25 aktivátorů buněk. Tím ID spustí neuvěřitelnou honbu po těchto vzácných přístrojích. Při honbě specialista USO Lemy Danger nedopatřením zničí aktivátor buněk dříve zavražděné Anne Sloaneové. Poblíž výbuchu ukrytý obrovský generátor vyšle obrovskou pětidimenzionální energetickou vlnu.

Na planetě Zannmalon se vyklubou z vejcí takzvané kovobylky a začínají celou planetu požírat. Stejná událost bude pozorována na mnoha dalších světech. Kovobylky začnou žrát celou planetu a přitom vylučují tzv. molkex. Když planetu celou úplně sežerou rozpustí se v molkex i kovobylky. Z tohoto Molkexu nakonec vzniknou Červouni s z jejich vajec zase kovobylky. Brzy se pozemšťanům podaří kontakt s červounem Petříčkem. Tím odhalí tajemství jejich druhu a uzavřou s nimi spojenectví.

Komando z jednoho Exploreru, lodi vědecké flotily vedené Reginaldem Bullem, objeví planetu Herkules a její měsíc Impos. Na něm kromě jednoho aktivátoru buněk naleznou také obrovské planetárium prastarého národa Oldtimerů. Vědec Tyll Leyden zjistí, že před více jak 1.2 mil. let se v Mléčné dráze objevilo obrovské vícerozměrné bytí, které zničilo mnoho slunečních soustav, než se na konci své cesty dostalo k Imposu, kde se mu obyvatelé, Oldtimerové, postavili na odpor. Nakonec se jim podařilo vytvořit přeplněnou zónu ve které se bytost, kterou nazvaly Suprahet, tak naplnila, že explodovala. Z jeho stabilní hmoty vznikly planety Herkules a Tombstone. Tombstone byla rodná planeta červounů, kteří zde byli objeveni Bluesany. Bluesané převáželi červouny na jiné planety, za což dostávali velkou část vyprodukovaného molkexu. Tento molkex používali na svoje prakticky nezničitelné kosmické lodě. Díky vysoké porodnosti se Bluesané velmi rychle rozšiřovaly po galaktické Eastside a vybudovali velkou hvězdnou říši. Jednotlivé Bluesanské národy žijí ve stálém sporu mezi sebou a vedou roztrpčené války. Jen jejich nejdůležitější národ, Gatasané, má na svých lodích molkexový potah. Mezi pozemšťany a Bluesany vypuknou prudké bojem, které ve prospěch pozemšťanů rozhodne teprve nově vyvinutá zbraň k odstranění molkexu.

O několik let později, v roce 2328, dochází k povstání pozemských kolonistů na Plophosu vedené obmanem Iratiem Hondrem. Podaří se jim zničit vlajkovou loď pozemské flotily a zajmout Perry Rhodana, Atlana, Reginalda Bulla, Melbara Kasoma a André Noira. Krátce před tím než bude zničena planeta, na které jsou vězni drženi, unese je skupina vedená Mory Abro, dcerou vůdce Neutralistů, skupiny působící proti Hondrovi. Cesta zavede skupinu na Kahalo, planetu v centru Mléčné dráhy. Odtamtud odletí k jedné zapadlé planetě, kde je nalezne pátrací expedice Juliana Tifflora. Perry Rhodan se může vydat proti Hondrovi, který prchne na Last Hope a na Opposite, kde nakonec nalezne smrt. Před tím ale dá svůj aktivátor buněk Perry Rhodanovi, aby jej předal Mory Abro. Zakrátko se Perry Rhodan s Mory Abro ožení.

V roce 2329 zaútočí Bluesané spolupracující s Akonany zcela překvapivě Arkon III. Pro planetu je na pomoc pozdě, Arkonský svět války je zničen.