Get Adobe Flash player

Svět Perryho Rhodana aneb jak to celé začalo...

Píše se rok 1960 a Studená válka je právě na vrcholu. V Mnichově se setkávají dva z nejoblíbenějších německých autorů science fiction, K. H. Scheer a Walter Ernsting, aby dali vzniknout novému projektu: sáze, která líčí, jak se lidstvo vydalo ke hvězdám. Shodnou se na tom, že nijak nechtějí zasahovat do dějin jim blízké budoucnosti, ale zasadí příběh téměř deset let od tohoto dne.

A tak se to stane: V prvním díle seriálu Perry Rhodan líčí K. H. Scheer, jak 19. června 1971, krátce po třetí hodině raní, proletí noční oblohou nad Nevadou raketa STARDUST.

Její cíl: Měsíc. Na palubě se nacházejí čtyři astronauti. Jejich velícím důstojníkem je Perry Rhodan. Zpočátku let probíhá podle plánu, přesto při obletu Měsíce dojde téměř ke katastrofě. Z nevysvětlitelných důvodů nefungují žádné přístroje, ale astronautům se nakonec podaří nouzově přistát. Když muži prozkoumávají své okolí, udělají objev, který lidstvo neodvratitelně přivede na novou cestu: obrovská, několikasetmetrová kosmická loď!

 Perry Rhodan si ale zachová chladnou hlavu, protože pozná, že se jim právě naskytla životní šance. Loď, kterou objevil, je cestou ke hvězdám. Perry naváže kontakt s mimozemšťany – říkají si Arkonidané a jsou podobní lidem – získá si důvěru jejich vůdce Cresta a vrací se s nimi zpět na Zemi. Pomocí vysoce vyvinutých arkonidských technologií zabrání Rhodan v poslední minutě začátku třetí světové války a sjednotí pozemské národy v jeden. A lidé, kteří si v budoucnu začnou říkat Terranci, se společně vydají do vesmíru…

Ke hvězdám

Terranci se dostávají do vesmíru, který se jen hemží životem. Stovky, ne-li tisíce národů křižují svými kosmickými loděmi Mléčnou dráhu. K tomu patří ještě nesčetně dalších, kteří zatím dostatečně nevyvinuli své technologie na to, aby mohli opustit své domovy. Mnozí cizinci, se kterými se Pozemšťané potkají, jsou podobní lidem, jiní zase hmyzu nebo ptákům, další jsou pro nás i tak cizí, že je nejdříve považují za zvířata.

A planety! Terranci narážejí na nedotčené ráje, třpytivé barevné koule, na které zatím noha žádného astronauta nevkročila. Mnoho lidí se vydá hledat nový domov; nechají všechno za sebou, aby osídlili nové světy. Během staletí a pod vlivem nejrůznějších vlivů okolí se rozvětvené lidstvo pomalu přizpůsobuje novým podmínkám a mění se v lidi, kteří snadno čelí extrémním teplotám nebo vysoké gravitaci.

Jiné planety jsou ale už obydleny tisíce let, některé i déle. Jejich povrch pokrývají města zabírající celé kontinenty. Na obrovských kosmických přístavech je nabízeno zboží ze všech částí galaxie, nespočet národů žije pohromadě na malém prostoru. Některé jsou více či méně přátelské a tvoří velké hvězdné říše.
 
Dlouhá cesta Perryho Rhodana

Bývalý astronaut Perry Rhodan se v čele Terranců vrhá do vesmírných dobrodružství. Brzy se setkává s ID, duchovní bytostí, která dalece přesahuje možnosti Arkonidanů. ID daruje Rhodanovi a skupině jeho věrných přátel buněčné aktivátory, přístroje, které svému nositeli dodávají relativní nesmrtelnost. Relativní proto, že nositel aktivátoru sice nestárne, ale kdykoliv může zemřít při nehodě nebo padnout za oběť vražednému atentátu. Perryho věk je zastaven na 39 letech.

Nesmrtelnost Perrymu Rhodanovi dovoluje dosáhnout svých vizí. Když se lidstvo rozšiřuje po Mléčné dráze, zakládá Solární impérium, státní útvar, kterému brzy patří více než tisíc lidmi obydlených planet. Jako demokraticky zvolený Velký Administrátor řídil impérium několik století a čelil také velkému počtu nebezpečí. Lákání dobrodružství ale přesto znovu a znovu následuje....